Tabliczki do znaków drogowych T-4

Każdy kierowca może w czasie jazdy zobaczyć różne rodzaje tabliczek do znaków drogowych. Jeżeli dana osoba znajduje się przed odcinkiem trasy, na którym występują zakręty, to w takiej sytuacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że natknie się na tabliczki do znaków drogowych T-4.

Wynika to z faktu, że celem tych tabliczek jest informowanie o liczbie zakrętów. Te tabliczki są umieszczane pod dwoma rodzajami znaków drogowych. Wśród nich znajdują się: A-3 niebezpieczne zakręty – pierwszy w prawo oraz A-4 niebezpieczne zakręty – pierwszy w lewo. Te tabliczki są stosowane wówczas, gdy spełnione są ściśle określone warunki: liczba zakrętów, które muszą być oznakowane, jest większa niż dwa, zaś dystans pomiędzy poszczególnymi zakrętami nie przekracza 300 metrów. Tabliczki do znaków drogowych T-4 zawierają liczbę zakrętów oraz graficzny symbol znaku. Te elementy są umieszczone na żółtym tle, gdyż te tabliczki znajdują się pod znakami drogowymi ostrzegawczymi, które w naszym kraju posiadają barwę żółtą.

Witaj na moim serwisie o motoryzacji! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących samochodów i ogólnie pojętej motoryzacji! Mam nadzieję, że formuła bloga Ci się spodoba! Zapraszam do czytania!